• регбі;
  • водне поло;
  • гольф.

Спортивна гра футбол

Цей напрямок є одним з лідерів рейтингу улюблених чоловічих занять. Спортивні ігри з м’ячем допомагають розвивати спритність, мускулатуру, командний дух. Основні правила гри в футбол:

1. У сутичку за перемогу вступають дві команди, в кожну з яких входить максимум 11 чоловік – воротар і 10 гравців на полі.
  2. Завдання змагання – забити якомога більше голів у ворота противника, передаючи один одному паси м’ячем. Робити це можна тільки ногами. Єдиний гравець в команді, що має право брати в руки м’яч, – воротар.
  3. Матч проводиться в два тайми. Тривалість кожного – 45 хв., Перерва між ними – 15 хв., По закінченню якого команди повинні помінятися воротами.
  4. У разі рівного рахунку може бути визнана нічия або призначено ще два тайми тривалістю в 15 хв. кожен. У другому варіанті може призначатися серія пенальті, якщо кількість голів залишається однаковим.
  5. 11-метровий удар. Так у футболі називають пенальті – удар, що виконується з відстані в 11 м в ворота суперників. Він може призначатися як в покарання за порушення гравцями правил, так і після матчу для визначення переможця в разі нічиї.

Спортивна гра волейбол

Ще один популярний вид занять з м’ячем. Як і інші командні спортивні ігри, волейбол має свої правила:

1. Проводиться він на поле, розділеному навпіл сіткою. Стандартні його розміри – 18х9 м.
  2. Мета гри – взяття максимальної кількості очок за допомогою забивання м’яча на поле суперників поверх сітки.
  3. Гра проводиться між двома командами, в кожній з яких по шість чоловік. В аматорських матчах можуть бути винятки з цього правила, наприклад, якщо проводяться спортивні ігри в таборі, на пляжі, у дворі.
  4. Матч включає п’ять партій, кожна з яких – ігрові епізоди з розіграшем одного очка.
  5. Першу подачу виконує гравець, обраний шляхом жеребкування. Вона повинна здійснюватися з лінії, що є заднім краєм площадки.
  6. Розіграш м’яча закінчується, коли він приземляється на поле, виходить за його межі, перелітає під сіткою. Противник після здійснення помилки команди отримує очко.

Спортивна гра баскетбол

Основні правила цього спортивного спрямування:

1. Спортивні ігри – це заняття, що передбачають наявність поля. У баскетболі воно є прямокутним, рівним, мають тверду поверхню. Майданчик оснащена підвісним кільцем з сіткою, що утворюють кошик, в яку гравці повинні закинути м’яч.
  2. Спортивні ігри для школярів в баскетбол організовуються в спортивному залі, рідше – на вуличних майданчиках.
  3. У змаганні беруть участь дві команди, що складаються з 12 осіб – 5 польових і 7 запасних.
  4. Ведення м’яча до кошика має виконуватися з постійним його набиванням об підлогу. Нести його в руках забороняється. Взяти його можна тільки перед кидком, але на період, що не перевищує двох кроків.
  5. Матч складається з чотирьох таймів, по 10 хв. кожен. Між ними є короткі перерви.
  6. Якщо м’яч закинутий в кошик, це приносить команді 3 очки в разі кидка з триочкової лінії, 2 очка – якщо це зроблено з близької або середньої дистанції, і 1 очко – якщо це штрафний кидок.

Спортивна гра бейсбол

Основна інформація про цей популярний спортивному напрямку:

1. Ця назва спортивної гри більше відомо в США, звідки вона родом, але і в нашій країні є її шанувальники.
  2. Беруть участь дві команди, що складаються з 9-10 чоловік, будучи по черзі в захисті і в нападі.
  3. Основний інвентар – м’яч і бита.
  4. Провідну роль мають три гравці – пітчер, що кидає м’яч (команда, що захищається), Беттері, що відбиває м’яч в страйк-зоні, і кетчер, ловить м’яч, який подає пітчер. Останній кидає м’яч, який повинен відбити відбиває. Якщо він цього не зробив, його підстраховує кетчер – він повинен зловити м’яч. Так захищаються зони. Якщо зробити це не вдалося, гравець покидає базу, а його місце займає противник.
  5. Квадрат поля розділений на «будинок», першу, другу і третю бази. Мета гри – пройти всі кути квадрата гравцем з нападаючої команди. Чим більше пробіжок у останньої, тим краще.
  6. Гра проводиться в дев’ять інінгів, в кожному з яких команди грають і в захисті, і в нападі.

Спортивна гра бадмінтон

Вона є однією з улюблених багатьма розваг. Хто шукає цікаві спортивні ігри для дітей, зверніть увагу на бадмінтон і його особливості:

1. Інвентар – ракетки і волан. Перша відбиває другий.
  2. Мета гри – забити волан на полі суперника, вчасно його відбиваючи.
  3. Якщо він виходить за межі поля, очко зараховується противнику відбиваючою боку.
  4. Такі спортивні ігри як бадмінтон, не вимагають спеціальної фізичної підготовки, але розвивають спритність, рухливість, уважність.
  5. Грати можна як 1 на 1, так і попарно.
  6. Бадмінтон можна зарахувати до такої категорії як літні спортивні ігри, тому що вони частіше проводяться на відкритих просторах в безвітряну погоду.
  7. Матч складається з партій і називається зустріччю, кожна з яких відіграє до 21 очка. Якщо гравцем виграні дві партії поспіль, він є переможцем зустрічі. У разі нічиєї можна зіграти третю партію.

Спортивна гра гандбол

Цікаві факти і правила цього напрямку:

1. Є основні види спортивних ігор, до яких можна зарахувати і гандбол, – він є міжнародним видом спорту.
  2. Мета змагання – забити м’яч у ворота супротивника руками. До нього можна торкатися будь-якою частиною тіла, ведучи його до воріт суперників, але не ногами. В іншому мета гри схожа футбол.
  3. У змаганні беруть участь дві команди, кількість осіб у кожній, – не більше 16, з них на поле – максимум 7. Один з них – воротар, а решта в запасі.
  4. Матч проводиться в два тайми, які тривають по 30 хв. Якщо спортивні ігри з гандболу призначені для дитячих команд, то тривалість їх становить 20-25 хв.
  5. Після невеликої перерви команди повинні помінятися воротами.
  6. У разі рівного рахунку за підсумком двох таймів може бути призначений овертайм.
  7. Під час змагання команди одного разу можуть взяти тайм-аут тривалістю в хвилину.

Спортивна гра настільний теніс

Це захоплююче розвага як для відкритих майданчиків, так і для закритих приміщень. Найчастіше ведуться такі спортивні ігри на двох, але можна грати і командою. Цікаві відомості і правила:

1. Для змагання використовується стіл розмірами 274х152х76 см з невисокою сіткою посередині.
  2. Інвентар – невеликий пластмасовий м’ячик і дерев’яні ракетки з жорсткою відбиваючою поверхнею.
  3. Спортивні ігри - опис футболу, волейболу, баскетболу, бейсболу та інших видів
  4. Мета настільний теніс має, як і спортивні подібні ігри, – отримання очок за рахунок втрати м’яча суперником.
  5. Розіграш починається, коли одним з гравців виконується подача. Партія триває до набору одним з суперників 11 очок.
  6. Перший подає визначається жеребкуванням, а в процесі гри право подачі має кожен гравець по два рази поспіль.

Спортивна гра шахи

Цей напрямок не вимагає фізичних навантажень. Це настільні спортивні ігри, в яких потрібно проявляти мислення, логіку, інтелект. Цікаві факти і основні правила:

1. Шахи визнані спортом в більше чим в 100 державах. Ця гра допомагає виховати стійкість і волю до перемоги, отримувати титули та нагороди. У цьому вона і спортивні рухливі ігри мають схожість.
  2. Як поля для неї використовується спеціальна дошка, розділена на клітини. На початку гри на неї виставляються фігури, кожна з яких має своє призначення, спосіб ходу. Гравцеві важливо наперед продумати можливі наслідки своїх кроків, щоб не допустити досягнення опонентом його мети – оголошення мату королю.
  3. Участь в змаганні беруть два гравці – один використовує чорні фігури, другий – білі, і йому надається право першого ходу. Розподіл того, кому які дістануться, здійснюється за допомогою жеребкування.
  4. Час ходу кожного гравця контролюється за допомогою спеціальних шахового годинника. Якщо прапорець на них падає, значить гравцеві зараховується поразка. Винятком є ​​випадки, коли падають обидва прапорця, на дошці мат, або ситуація, яка веде до нічиєї.
  5. Партія виграна, якщо опонент оголошує мат королю, суперник сам визнає поразку або у одного з учасників закінчився час, дане на твір ходів.

гра хокей

Цей напрямок також має свої правила:

1. Подібні рухливі спортивні ігри мають на меті забити гол у ворота супротивника. Виграє команда, яка набрала найбільшу кількість очок.
  2. Змагання проводяться на льодовій площадці. Згідно з офіційними стандартами, її розмір повинен складати 58х30 м. Припустимо відхилення до 61х27 м, але поле не повинно бути менше 40х20 м, якщо на ньому проводяться змагання.
  3. Як інвентар для гри виступають ключки, наявні у кожного гравця, і шайба, яка пасуется і забивається ключкою.
  4. Кількість осіб в команді позначає регламент змагання. Найчастіше в кожній з них 20-25 гравців – 6 на поле, а решта – запасні. Один з діючих учасників – воротар.
  5. Матч проводиться в три періоди тривалістю в 20 хв. Перерва між ними становить 15 хв.
  6. У разі рівного рахунку у команд призначається додатковий час. Якщо і після його закінчення результат нічийний, призначаються штрафні кидки, кількість яких визначає регламент турніру.

гра регбі

Цей напрямок відноситься до контактних різновидів змагань. Такі спортивні ігри на свіжому повітрі як регбі, вимагають згуртованості команди. Особливості цього виду спорту:

1. Метою гри є забивання м’яча, що має форму еліпса, в ворота (залікову зону) противника. Відмінною особливістю її від футболу є відсутність заборони на виконання дій руками.
  2. Змагання проводиться на поле розміром в 100 (або 144) х70 м. Воно покрито травою.
  3. Кожна команда складається з 15 гравців, 8 з яких – нападники, а решта 7 – захисники.
  4. Матч в регбі становить два тайми тривалістю по 40 хв. Перерва між ними 5-10 хв. У разі рівного рахунку за результатами гри призначаються два додаткові тайми тривалістю по 10 хв.
  5. Екіпірування гравців складається з шорт, майки, шипованих бутс, шолома, капи, прокладки для плечей, щитків для гомілки, рукавичок, налокітники та наколінники.

Гра водне поло

Це командний вид спорту, і його особливості такі:

1. Мета змагання – забити гол круглим м’ячем вагою в 400-500 г в ворота противника. Як і інші ігри в спорті, водне поло передбачає перемогу тієї команди, яка набере максимальну кількість очок.
  2. Закид м’яча в ворота повинен здійснюватися однією рукою або будь-якою частиною тіла за умови, що з початку розіграшу до нього торкнулися не менше двох гравців.
  3. До складу команди входить 11 осіб – 7 діючих, в числі яких воротар, і 4 запасних.
  4. Матч проводиться в чотири партії тривалістю в 5 хв. Між ними є три перерви по 2 хв. Середня тривалість змагання складає 40 хв.
  5. Для захисту від ударів гравці надягають спеціальні шапочки. У воротарів вони червоні.

гра гольф

Цей вид спорту вважається елітним., А його особливості такі:

1. Мета – за допомогою ключки забити м’ячик в лунку, намагаючись пройти певну дистанцію, застосувавши мінімальну кількість ударів.
  2. Такі спортивні ігри на вулиці можуть проводиться в суперництві 1 на 1 або командами. Кожен з опонентів повинен пройти 18 лунок, розташованих на поле, по черзі. Гра починається зі стартового зони, після чого переходить в основну. Важливо якомога швидше вивести м’ячик в фінішну зону – «грін», звідки відбувається вирішальний удар.
  3. Як інвентар використовується не тільки ключка і м’ячик, але і ти – підставка, яка допомагає правильно розташувати останній перед ударом.