Марія Шарапова біографія, фото

Марія Юріївна з’явилася на світ у квітні 1987 року в невеликому містечку Сибіру. Надалі, проживаючи на Північному Кавказі з батьками, вона стала захоплюватися грою в теніс. Першим тренером Маші став Юрій Юдкін. Він примітив невисокого дитини з величезною ракеткою на тренуваннях батька – любителя тенісу.

Біографія Марії Шарапової

У шестирічному віці починає спортсменка боролася на корті з Мартіною Навратіловою – тенісисткою, викладала уроки тенісу в російській столиці. Викладач відразу побачив приголомшливі здібності юної спортсменки і порадив Юрію Шарапову продовжувати розвиток дівчинки, віддавши її в тенісну академію Ніка Боллетьері. Батько прислухався, і незабаром Маша стала відвідувати даний заклад. Тренером у юної тенісистки став Роберт Ленсдорп.

Вже у віці 14 років Марія Шарапова взяла участь у дорослому турнірі в Сарасота, де зазнала поразки вже в початковому раунді. Однак лише через 1 рік в Коламбусі вона здобула впевнену перемогу в тому ж першому раунді, вигравши у одній з кращих серед 300 спортсменок тенісистки.

В цьому ж році юна тенісистка отримала три титули за версією ITF: в Японії, Америці і Канаді. А c 2003 року її стала постійно брати участь на найбільших турнірах світу. У січні отримала перший розряд на Відкритій першості Австралії, а через місяць вважалася в списках WTA вже на 150-му місці. Через 2 місяці спортсменка здобула перемогу на новому турнірі ITF – і знову, вже на турнірі «Ролан Гаррос», перестрибнула через присвоєний розряд у головну таблицю змагань із серії Великого шолома.

Далі пішла низка змагань на трав’яному покритті, на якому у Марії виходить здобувати перемоги значно краще. В англійському місті Марія Шарапова здобула по-справжньому великі досягнення в спорті – над Францією, Швейцарією і Росією. А пізніше тенісистка перемогла на змаганні в Уїмблдоні, увійшовши в топ-16 кращих. Починаючи з літа 2003 року до Маші прийшли перші найбільші досягнення: спортсменка виграла 2 змагання в жіночій асоціації – в Токіо і Квебек-Сіті.

Починаючи з січня 2004 року вона увійшла до двадцятки кращих тенісисток світу. Спочатку спортсменка здобула перемогу на змаганнях в Англії в єдиному і подвійному розряді, а потім виграла Вімблдон, провівши гру з американкою Сереною Вільямс. Однак уже на Відкритому чемпіонаті США вона не змогла показати такий же блискучий результат.

Після перемог у двох японських містах спортсменка придбала квиток на останнє змагання року в Лос-Анджелесі. Вигравши у 3 суперниць з Росії, Марія перейшла в завершальну стадію цього змагання. І знову за важливий приз тенісистці знадобилося вийти в ринг проти своєї вічної суперницею, і вона знову виграла, отримавши звання чемпіонки світу за 2004 рік.

У 18 років на змаганнях в Австралії тенісистка дісталася до половини турніру і зазнала поразки в битві з Сереною Вільямс. Після Австралії спортсменка отримала нове звання – першої ракетки Росії. 4 квітня Маша стала першою на змаганнях чемпіонів в Жіночої асоціації тенісисток і через тиждень завоювала титул другої ракетки світу.

В Австралії Шарапова підтвердила звання другої ракетки і здобула серію перемог. На жаль, відігратися вдруге Марія на Вімблдоні не змогла. Вона дійшла до половини змагань і віддала перемогу американській тенісистці. Таким чином Шарапова обірвала блискучу партію ігор на трав’яному покритті і упустила звання переможниці.

Відмінні показники Марії Шарапової на протязі всього року породили розмови про чемпіонський місці в топі позицій WTA. Однак через пошкодження плечового суглоба Маша відмовилася від змагань.

А через тиждень після повернення з Австралії Ліндсей Девенпорт обійшла Марію. На USA Open Маша дісталася до середини змагання, знову зазнавши поразки від Кім Клайстерс. Тенісистка з Росії Шарапова – єдина з трійки таблиці, потерпіла фіаско, але повернулася в вересні на верхній рядок таблиці WTA.

У званні головною ракетки усього світу Марія прибула на літаку в російську столицю, щоб зіграти в теніс на Кубку Кремля. У першому невдалому раунді, коли Маша завдала поразки Анне-Лене Гренефельд, остання отримала ушкодження і добровільно передала перемогу героїні. Наступний гейм проти Дінари Сафіної починався добре, проте дівчина зазнала невдачі в трьох раундах. Як і в минулому році, 2005 рік Маша завершила на 4-му рядку в таблиці WTA.

Змагання першої категорії «Пацифик Лайф Оупен» дарує Шарапової нове звання. Спочатку вона виграє у Мартіни Хінгіс, а потім – у Олени Дементьєвої. Однак гра інший росіянки змушує Марію програти в двох геймах. 10 вересня 2006 року Марія Шарапова здобуває блискучий виграш у другому змаганні Великого шолома. У двох раундах Маша виграє у Енен-Арденн.

Недостатність майстерності в грі в 2007 році не змогла перешкодити надати протидію головною чемпіонці в жіночому тенісі. Жюстін закінчила матч перемогою тільки в 3-му періоді через 4 години найсильнішого опору. Такий нереальний кінець став найважливішим досягненням останнього турніру чемпіонів.