Чи можна повернути куплений товар, якщо у вас немає чека

Чи можна повернути куплений товар, якщо у вас немає чека

Дуже часто в магазинах можна побачити оголошення, яке попереджає про те, що придбаний вами товар не підлягає поверненню та обміну, якщо у вас немає чека. Персонал переконливо просить зберігати документи, що підтверджують факт покупки. Але мало хто знає, що насправді наявність такого папірця зовсім не обов’язково для спростування угоди. Якщо ви звернетеся з подібним питанням до товариства захисту прав споживачів, вам пояснять, у чому справа.

Що говорить закон?

Більшість можливих конфліктних ситуацій вже передбачені державною законодавчою системою. Досить уважно вивчити її, щоб знайти допустиме рішення. Якщо для вас ця область як темний ліс, зверніться за допомогою до професійного юриста. Його авторитетну думку не зможуть спростувати ні в одному магазині, тоді як ви ризикуєте бути почутими.

Пам’ятайте про те, що відповідно до пункту п’ятого статті 18 закону «Про захист прав споживачів», ви не зобов’язані пред’являти чек або будь-якої іншої документ, що підтверджує факт здійснення покупки. У той же час для продавця відсутність цих паперів у вас не може бути підставою для відмови в заміні товару, невідповідного належного якості.

Чи можна повернути куплений товар, якщо у вас немає чека

У свою чергу адміністрація магазину має право організувати незалежну експертизу. Якщо її результати покажуть, що псування відбулося вже після передачі предмета, то вам доведеться покрити всі витрати. В іншому випадку процедуру і всі супутні витрати оплачує постачальник. Ви завжди можете оскаржити висновок фахівців і звернутися до іншої організації для надання аналогічної послуги.

За тим же механізмом здійснюється заміна або безкоштовний ремонт тих товарів, у яких немає гарантійного терміну. Закон повністю на стороні постраждалої сторони. Головне з’ясувати, хто саме нею є: покупець або продавець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code